Začátky na skejtu

David Luu se od mala věnoval sportům. Jeho největší vášní byl basketbal, tedy alespoň do chvíle, než ho většina vrstevníků přerostla a na hřišti se jako výrazně menší hráč mohl uplatnit jen stěží. Shodou okolností jeden z jeho spoluhráčů jezdil na skejtu a David díky tomu našel nový sport, který ho nejen extrémně bavil, ale také v něm velmi rychle začal vynikat.

David Luu Basketbal

David vyrůstal v Mostě, kde sice skatepark byl, ale prvních pár měsíců trénoval mimo něj, protože se styděl jezdit mezi ostatními. V roce 2010 se pak účastnil svého prvního závodu v Chomutově. Tam viděl úplně poprvé své vzory, které do té doby znal pouze z videí a získal obrovskou dávku motivace. Za podpory rodičů objížděl další lokální závody a velmi často se umisťoval na stupních vítězů v kategorii do 15 let.

Na skejtu se chtěl neustále zdokonalovat a přirozeně ho to táhlo do Prahy. Původně chtěl střední školu studovat už v Praze, ale to se rodičům příliš nezamlouvalo. Nakonec se tam však po dokončení studia přestěhoval, aby mohl trénovat s těmi nejlepšími a v rámci skateboardingu se posunout dál.

Úspěchy

V roce 2022 vyhrál David v obou kategoriích (street i park) Českého skateboardového poháru, což se zatím nikdy nikomu nepovedlo. Na Mistrovství ČR pak skončil na 3. místě hned za Martinem Pekem a Kristiánem Nguyenem.

David Luu - CSP

Stal se součástí české skateboardingové reprezentace a poslední roky se řadí mezi nejlepší české skateboardisty.

Aktuální skate komplet

David dlouhodobě jezdí na kompletu pro, který se skládá z následujících součástek:

Deska - šířka 8.125" (high concave)
Kolečka - Bones STF V2 (průměr 51-54mm)
Ložiska - Bones Reds
Trucky - Theeve / Thunder / Independent (šířka 5.5)

Skate Komplet Pro Skate of Mind Californication - skateshop Craness

Působení na internetu

David je také velice činný na sociálních sítí. V roce 2012 začal s tvorbou na svém YouTube kanále. První videa vznikaly pro užší okruh přátel, se kterými se David hecoval. Když se např. naučil nový trik, tak z toho udělal krátké video a sdílel to s ostatními. V roce 2018 se tvorba výrazně přetransformovala a kromě klasického skateboardingu začal David ve videích mnohem víc mluvit. Na kanále se objevily první vlogy, cestovatelská videa a v posledních letech i obsah zaměřený čistě jen na módu. Aktuálně se jedná o jednoho z nejsledovanějších skejtrů v ČR.

V loňském ročníku na základě hlasování v anketě ESQUIRE MAN (2022) vyhrál v kategorii digitální tvorby.